Sabininýma očima přímo z místa

4. 9. 2019

Vážení přátelé, na facebooku si mnozí z vás přečetli Sabinina slova z prvního dne fungování vývařovny, která nám poslal přes whats up. Chceme je uvést i tady. Je to autentický projev člověka, který nejde žádným přepisem nahradit. Je plný vděku a ten patří i vám.

"Ahoj holky, myslím na vás. Dneska to bylo nádherný, i když dost chaoticky. První, kdo selhal byl prodavač zeleniny. Dal nám brambory, zeleninu na den a cibuli na tři  dny. Můj syn to nějak neodhadl a vzal to tak jak to je. Neva, dnes večer to napravíme a vysvětlíme znovu. Pak některé ženy a děti nevěděli, kde přesně ta kuchyň je, tak chodily k nám domů. Můj druhý syn pro ně jezdil. Jeden po druhým. Protože byli všichni dnes nedočkaví do 12 dopoledne se obědy rozdaly. Paní s leukémii, je nemocná, tak se můj syn nabídl, že ji obědy bude denně nosit až domů (pozn. bývalý obchod, který paní obývá s nechodícím manželem a dětmi, tvoří jedna místnost. Najdete na fotografiích). Zrovna teď, všichni, kdo fotili posílají fotky. Tak trochu strpení. 

Zítra už to půjde o trochu lépe. Aspoň doufám.  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

PS: nemocná paní s leukémii, když ji syn přinesl oběd prý asi 15 minut žádala Boha,  ať nám dá zdraví, ať nám naší dobrotu oplatí .....a všechna možná další přáni. ❤❤❤❤❤❤❤"

Přijato: 4. 9. 2019, 14:03

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

"A ještě, z ešusů měli velkou. Oni kluci a manžel tak trochu začali vysvětlovat jak to je strasně nezdravé, hlavně když jim budeme podávat  teplý jídlo a třeba, když necháš plast.lahev vody na sluníčku atd . A pak o tom kolik let se igelitový sáček v přirodě rozkládá. No, já jim to taky budu opakovat.

Oni jsou opravdu vděční. My jim, samozřejmě říkáme, že veškerá pomoc je od vás, z České republiky !!!! ❤ ❤ ❤ ❤ ❤  No a oni se hned můžou rozplynout, jak cizí lidi je mají rádi víc, než vlastní národ, jak jsou vděční, jak vám musím vyřídit, že děkují že vám líbají ruce atd atd . Já jsem se rozhodla, že musím tohle natočit a Dáda vám to přeloží a dáme s titulky na stránky. Protože oni fakt vám přejí všechno na světe, na co si vzpomenou a trvá to pěkně dlouho, než skončí. 

My s Khaledem a dětmi jsem taky moc vděčný za tuhle příležitost. ..."

Přijato: 4. 9. 2019, 17:10

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Přidejte se k nám, ať započat práce a hlavně pomoc může pokračovat. 

Nastavte si měsíční příkaz k úhradě – 333 Kč uživí člověka celý měsíc. To za to stojí!

Číslo Transparentního korunového účtu (CZK): 2701537846/2010

Číslo Transparentního Euro účtu (€): 2301537847/2010

Sbírka na darujme.cz »

Plugin do prohlížeče pro nakupování v e-shopech givt.cz »

 


© 2018 | Pomůžu jak můžu, z.s.

IČ: 075 95 930 | č.ú. (CZK): 2701537846/2010 | č.ú. (€): 2301537847/2010

www.pomuzujakmuzu.cz | info@pomuzujakmuzu.cz

 

INFORMACE O DĚNÍ V JEMENU

Zde naleznete linky na nejaktuálnější novinky z Jemenu z českých i světových pramenů