Uvařte s námi oběd na dálku – seznámíme vás s těmi, pro které vaříme

7. 9. 2019

Pomalu pro vás připravujeme příběhy lidí, kterým společně s vámi pomáháme. Ne každý, zejména pak ženy, jsou připraveny se nechat například vyfotit a vzájemná důvěra se postupně buduje. „Zejména ženy nechtějí, aby je fotil můj manžel nebo synové. Musím si s nimi promluvit já jako ženská a půjde to lépe. Některé rodiny také posílají pro jídlo výhradně své děti. Nicméně, teď se ale hlavně soustředíme na vaření, výdej a roznášku jídla a taky vedení všech záznamů pro naše účetnictví. Pro všechny je tato činnost nová a musí si na ni zvyknout, dostat se do rutiny a tím získat prostor pro další aktivity. Ale těší nás to a vím, že jsme na dobré cestě. Zatím jsme celá rodina v kuchyni od 9 hodin od rána. Uvaříme s kuchařem, nejpozději do 13 hodiny vydáme jídlo, než uklidíme a umyjeme nádobí jsou tři hodiny. Musíme to vše ještě skloubit s dalšími povinnostmi, ale i tak je to hlavně neskutečný pocit a radost z možnosti pomáhat lidem," popisuje přes WhatsApp dojatě pořád ještě lehce nervózní Sabina detaily z prvních dnů v naší kuchyni.

A pokračuje: „Je tu mezi nimi například jedna starší paní z Hodeidy (Al Hudaydah – dnes město zničeno, přístav vybombardován). Utekla z kdysi nádherného přístavu vzdáleného asi 250 km od Sanaa před rokem. Jmenuje se Alia Sharat. Má šest dětí, tři holky, tři kluky. Je neuvěřitelně spořádaná. Bydlí s dětmi v pronajaté místnosti kousek od nás. Je tak strašně vděčná, že jsme ji oslovili, hlavně kvůli svým dětem. Další naše strávnice je paní Saida Al Zubaidi. Je slepá a má 4 děti. Pak bych vám ráda představila i stařičkou a nemocnou paní Amina Yahia, které jídlo vozíme. Všechny příběhy dávám postupně dohromady, aby všichni, kdo nám pomáhají naše rodiny znali a třeba nějakou mohli i, jak se říká, adoptovat," dodává Sabina.

Alia-Sharat-uprchla-z-vybombardovane-Hodeidy-s-6-detmi

Alia Sharat uprchla z vybombardované Hodeidy se 6 dětmi

Pani-Saida-Al-Zubaidi-s-dcerou_je-slepa-ma-4-deti

Pani Saida Al Zubaidi s dcerou, je-slepá, má 4 děti

Vstup-do-obydli-staricke-Aminy-Yahie_Jidlo-ji-nosime-domu

Vstup do obydlí stařičké Aminy Yahie, jídlo ji nosíme domů

 

Pomáhejte, prosím, s námi dál. Má to tak velký smysl. Čeká nás teď největší úkol. Díky vám jsme to rozjeli a teď je třeba pokračovat. Dodávat Sabině a všem přátelům v Sanaa sílu se v nelehkých podmínkách nevzdávat.

Přidejte se k nám, ať započat práce a hlavně pomoc může pokračovat.

Nastavte si měsíční příkaz k úhradě – 333 Kč uživí člověka celý měsíc. To za to stojí!

Číslo Transparentního korunového účtu (CZK): 2701537846/2010

Číslo Transparentního Euro účtu (€): 2301537847/2010

Sbírka na darujme.cz »

Plugin do prohlížeče pro nakupování v e-shopech givt.cz »

 


© 2018 | Pomůžu jak můžu, z.s.

IČ: 075 95 930 | č.ú. (CZK): 2701537846/2010 | č.ú. (€): 2301537847/2010

www.pomuzujakmuzu.cz | info@pomuzujakmuzu.cz

 

INFORMACE O DĚNÍ V JEMENU

Zde naleznete linky na nejaktuálnější novinky z Jemenu z českých i světových pramenů