James Harries, kapely Moře dní a Koks zahrají v předvánočním čase na pomoc lidem v Česku i Jemenu.

14. 11. 2023

Pomůžu jak můžu se podruhé zapojuje do ostravského Dárek Jamu, tradičního koncertu na pomoc lidem v nouzi. Tentokrát jej hostí legendární ostravský jazz klub Parník. 7. 12. od 19 hodin budou bez nároku na honorář hrát James Harries, kapela Moře dní a Koks. "Ne každý se do krizové situace dostane vlastní vinou, a na dobrý skutek je vhodná doba kdykoli. Časy jsou, jaké jsou a podpora tohoto druhu je důležitá," vysvětluje, proč se do akce zapojil Marcyn z kapely Moře dní.  Dárek Jam je neformální iniciativou tří lidí, kteří milují dobrou hudbu a pomoc potřebným a rozhodli se vše propojit.

Taťána Boháčová, Zuzana Janošová a Pavel Kareš svou aktivitu před 11 lety odstartovali s cílem podpořit lidi v místě, kde žijí. Prvních devět let to byly prostřednictvím Charity Ostrava maminky z azylového domu a lidé bez domova. Od roku 2022 se rozhodli připojit také podporu projektů, které pomáhají daleko za hranicemi Česka. „Celá planeta je naším domovem a pomáhat můžeme kdekoli, jakkoli, stačí jen chtít. Jak jednoduše a přímo ukazuje právě ostravská organizace Pomůžu jak můžu. Ta jednoduchým způsobem, zcela na dobrovolnické bázi, vaří každý den jídlo zhruba 166 lidem trpícím hladomorem v Jemenu. Proto jsme si ji vybrali," říká Pavel Kareš, jeden ze tří zakladatelů Dárek Jamu. 

Hlavní hvězdou koncertu je James Harries,  uznávaný hudebník z anglického Manchesteru, žijící od r. 1990 v Česku. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě. Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock. Koncertuje po celém světě buď jako sólový zpěvák s kytarou nebo má za zády kapelu. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas", jakým byl například Jeff Buckley nebo jaký vlastní Damien Rice. James Harries jako první na světě natočil své oficiální album na mobilní telefon, alespoň média Jamesovi takovéto prvenství přidělila. Více na jamesharriesmusic.com

Maminkám a dětem z Česka i  Jemenu může pomoci každý, kdo si přijde užít večer s dobrou muzikou Jamese a úžasných muzikantů z Moře dní  a amatérského uskupení Koks v Parníku. Místo vstupného stačí přispět do sbírkové kasičky nebo přinést dárek. Večer moderuje Jiří Krupica, moderátor Rádia Čas Rock. Na místě se také bude možné setkat se zástupci obou organizací a na cokoli se zeptat.

„Pro maminky s dětmi z Charitního domu sv. Zdislavy – azylového domu Charity Ostrava uvítáme hračky, hry, kosmetiku, trvanlivé potraviny a vše, co potěší malé i velké na Vánoce," upřesňuje Dalibor Kraut z Charity Ostrava. „Na provoz jídelny Pomůžu jak můžu z. s. pro rodiny v Jemenu zasaženém hladomorem lze přispět v rámci veřejné sbírky do zapečetěné sbírkové pokladničky, " doplňuje Šárka Mokrá za Pomůžu jak můžu.

 

Darek_jam_2023

 


© 2018 | Pomůžu jak můžu, z.s.

IČ: 075 95 930 | č.ú. (CZK): 2701537846/2010 | č.ú. (€): 2301537847/2010

www.pomuzujakmuzu.cz | info@pomuzujakmuzu.cz